Hakkımda

Özgeçmişim

1981 yılında Ankara`da doğdum. Müzik, çocukluğumdan beri hayatımda çok büyük bir yer aldı. Küçük yaşlarda klavye ve synthesizer ile başlayan çalgı eğitimi sürecinde bir süre sonra rotayı klasik piyano yönüne çevirdim. Daha sonra ergenlik yıllarında rock müzik tutkusu da eklenince elektro gitar ile tanıştım ve gruplarda gitar çalmaya başladım. Ana Enstrümanlarım piyano ve elektro gitar olsa da, ney ve klasik kemençe de ilgilendiğim Enstrümanlar. Makamsal Türk müziğine meraklıyım. Müzik merakı ve sevgisi zamanla müziği meslek olarak seçmemin nedeni oldu.

Liseden sonra Selçuk üniversitesi devlet konservatuarının Opera-şan bölümüne girdim ve 5 yıllık süreçte ses eğitimi, piyano, diksiyon, oyunculuk ve sahne dersleri paralelinde özel olarak Sami Hatipoğlu ile müzik teorisi ve bestecilik çalıştım.

2003 yılında Opera şan bölümünden Lisans Diploması alarak mezun oldum.

2004 yılından beri bestecilik yüksek öğrenimi görmek için geldiğim Almanya’da yaşıyorum. 2005 yılında girdiğim Essen Folkwang sanat Üniversitesinde (Folkwang University of the Arts) bestecilik, orkestra şefliği ve piyano çalışarak 2010 yılında Kompozisyon bölümünden mezun oldum. Hemen ardından Müzikoloji bölümünde “Geleneksel Osmanlı müziğinden çağdaş batı müziğine transkültürel aktarımlar” araştırma teziyle Doktora programına kabul edildim ve aynı kurumda 2 dönem bestecilik bölümünde Analiz dersleri verdim.Bestelerim

2 Opera, 6 Senfoni, solo, trio, kuartet ve ensemble formlarında 42 oda müziği eseri,

9 elektro akustik eser, 28 şarkı,

Mevlana “Celaleddin Rumi” Oratoryosu,

Çocuk müzikali “Ayla`nın Rüya yolculuğu”,

Nazım Hikmet “Sevdalı Bulut” konsertant çocuk oyunu müzikleri,

Tiyatro, film, reklam müzikleri ve bir çok senfonik aranjmanlardan oluşmaktadır.

Basel Senfoni, Dortmund Operası, Wuppertal Operası, Bochum Senfoni, Essen Filarmoni, Dortmund Filarmoni, Hagen Filarmoni Orkestraları ve Ensemble E-mex, Ensemble Linea, Ensemble Folkwang Modern gibi kurum ve topluluklarla çalışıyorum.

Serbest besteci olmanın yanı sıra orkestra ve koro şefi olarak da çalışmaktayım ve Kuzey Ren-Vestfalya eyalet Müzik Akademisi'nde öğretim görevlisi olarak müzik teorisi ve aranjman/orkestrasyon dersleri veriyorum. 2017 yılından bu yana NRW eyalet koro yarışmasında jüri üyeliği yapıyorum.